Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conficte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conficte de munca

ce se intampla daca cer in instanta plata sambetelor lucrate,iar singura mea dovada ca le-am lucrat este condica de prezenta dar firma la care am lucrat nu o prezinta instantei.pot avea castig de cauza?
da, insa puteti produce si proba cu martori in acest caz.
AVOCAT ZAHARIA CALIN FLORIN, Avocat
cererti expertiza!
este obligatoriu ca o firma sa aiba condica de prezenta?asta in cazul in care ei vor spune ca nu au asa ceva?
da. daca spun ca nu sa prezinte orice alta dovada prin care se facea pontajul si prin care firma facea calculul orelor lucrate de fiecare salariat in parte.
noi(angajatii)semnam in condica de prezenta