Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil si indemnizatie insotitor ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil si indemnizatie insotitor persoana cu handicap

Buna ziua

Am o fetita de 6 luni care trebuie sa beneficieze de insotitor persoana cu handicap! Se pot incasa de catre mama atat indemnizatia de crestere copil cat si pe cea de insotitor ! Exista riscul sa pierd indemnizatia crestere copil daca o primesc pe cea pentru ingrijire persoana cu handicap? Multumesc
Da, puteti incasa concomitent cele 2 indemnizatii crestere+insotitor,sunt drepturi si indemnizatii financiare acordate distinct