Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... bibliografie pt admiterea la INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

bibliografie pt admiterea la INM

Hello!
M-ar putea ajuta si pe mine cineva cu bibliografia pt admitere la INM?
Multumesc anticipat!
Cateva recomandari bibliografice:

Drept civil:

1. Partea Generala:
Boroi Gabriel - Drept civil.Partea generala. Persoanele.
Beleiu Gheorghe - Drept civil roman.Introducere in dreptul civil roman.
Subiectele dreptului civil roman.

2. Drepturi reale:
Barsan Corneliu - Drept civil. Drepturi reale principale

3. Obligatii:
Statescu C. , Barsan C. - Drept civil. Teoria generala a obligatiilor

4. Contracte. Succesiuni :
Francisc Deak - Tratat de drept civil. Contracte speciale , vol.I - III
Francisc Deak - Tratat de drept succesoral

Drept procesual civil :
1. Gabriel Boroi , Ciobanu Viorel - Drept procesual civil. curs selectiv. Teste Grila
2.Tabarca Mihaela-Drept procesual civil-vol I+II

Drept penal:

Partea generala:
Bulai Costica ,Bulai B. - Manual de drept penal. Parte generala.
Constantin Mitrache, Cristian Mitrache-Drept penal roman. Partea generala

Partea speciala:
1.Mitrache,Bulai,Filipas- Institutii de drept penal
2.Toader Tudorel-Drept penal roman.Partea speciala
Procedura penala:

Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Parte generala
Ion Neagu - Tratat de procedura penala. Parte speciala
luiza2008, utilizator
Multumesc f tare Luiza!
Poop dulce!
Cu placere!
Mult spor si bafta la studiu! :coffee:
NADINASIPOS a scris:

Multumesc f tare Luiza!
Poop dulce!

Si mai uite-te pe postarile Alexiei Maria, a dat cateva recomandari foarte bune de carti, multumim Alexia=D>:luck:
Multumesc MayeMaye si Luiza!
Ati fost foarte prompte!