Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu pt cresterea copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu pt cresterea copilului

buna ziua! am o colega insarcinata in 26 saptamani si as dori sa va intreb, cand va intra in concediu pt cresterea copilului se poate angaja cineva cu contract de munca pe perioada determinata sau se vor delega atributiile altei persoane? angajata la Primarie.
Ambele variante sunt plauzibile :)..fie va fi angajat cineva pe durata determinata pana la revenirea din cic a titularului de post ,fie exista posibilitatea ca sarcinile acesteia sa fie repartizate altei persoane..mai ales ca e vb de o institutie bugetara..
numai angajatorul hotaraste.