Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt in Elvetia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt in Elvetia

prietna mea a fost prinsa in aeroport din zurich cu 200 de parfumuri in geanta cum pot sa fac sa o scot din arest
Angajati un avocat din Elvetia.
mersi asta stiam si eu
Dar ati angajat avocat?
Se pare ca nu...

Legile penale din Elvetia sunt diferite.
Spre exemplu, din punctul meu de vedere arestarea s-ar fi respins...
nu nu pot sai pun numi da voie judecatoarea de caz cica are unul din oficiu dar nu pot sa iau legatura cu le ca nu am nici un nr de tel nici un nume daca nici macar nu a lasato sa sune acasa sa anunte familia, mai e si minora are 20 de ani
Are 20 de ani si e minora...
:)))))