Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum se face o cerere pentru un av.din oficiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum se face o cerere pentru un av.din oficiu

buna ziua,am termen pe 29 septembrie si nu imi permit un av.platit,vrea sa stiu ce trebuie scris intr o cerere pentru un av.din oficiu,si unde anume sa o depun,,dispun de o pensie de 450 lei fara cheltuielile lunare,va multumesc si astept un raspuns mai detaliat,
daca e un proces penal veti primi din oficiu , obligatoriu, desigur daca indepliniti si celelalte conditii legale; daca e vorba de un proces civil, formulati o cerere de asistenta judiciara gratuita in temeiul ordonantei 51/2008 si produceti dovezile necesare.
avocat Cristina Popescu
nu stiu sa o formulez si unde sa o depun,procesul este civil si este la curtea de apel,sa o depun la registratura
daca sunteti din bucuresti, vedeti ca in incinta curtii de apel, este serviciul SAJ al baroului de avocati, mergeti si adresati-va acolo.
va multumesc pentru raspuns