avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie ~ Cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie ~ Cartea de munca

Buna ziua,
Maine trebuie sa ma duc sa iau ,de la firma,decizia si apoi in alt oras sa-mi ridic cartea de munca..As dori sas tiu ce anume imi trebuie (in afara de decizie)? Buletin,CIM.....sau altceva???
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: georgika , utilizator 19:19, 22 Septembrie 2010
Trebuie sa aveti copie de pe decizia de incetare si C.I. dvs pentru a va ridica carnetul de munca ...
decizia de desfacere si bi
Este necesar copie dupa decizia de desfacere CIM...sau pot lua originalul?
Este buna si copia de pe decizia de incetare a raportului de munca ... daca nu aveti copie , mergeti cu originalul.
Ok, va multumesc! :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De unde pot sa-mi ridic cartea de munca? lunajoy lunajoy M am angajat acun 2 ani la o firma , am lucrat acolo o luna si ceva...cu ei am incheiat un contract de munca insa nu stiu daca mi-au facut sau nu carte de ... (vezi toată discuția)
Acte alonso_first_one alonso_first_one Buna ziua! va rog frumos sa imi spuneti si mie ce acte trebuie sa primeasca angajatul la parasirea unui loc de munca,pe baza demisiei.Mie de fiecare data mi ... (vezi toată discuția)
Cu ce act ma pot legitima? liana10 liana10 In afara de cartea de identitate! De exemplu, C.I. mi-a expirat, mi-am depus actele si tb sa o ridic in 10 zile. Buuun! Primesc un aviz de la posta ca am ... (vezi toată discuția)