Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale salon de masaj erotic
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

salon de masaj erotic

buna ziua.
m-ar interesa actele si legislatia in vigoare ptr deschiderea unui SALON DE MASAJ EROTIC.
va multumesc.succes.
Un S.R.L. cu cod caen aferent, se depune dosarul la ORC.
Legislatia romaneasca nu are stabilit inca un cod CAEN pentru aceasta activitate si niciun cadru legal aferent. Cu toate acestea sunt societati comerciale care practica aceste activitati si le autorizeaza sub unele coduri oarecum tangente:
- 9604 - Activitati de intretinere corporala
- 9609 - Alte activitati de servicii n.c.a.
- 8690 - Alte activitati referitoare la sanatatea umana ;