avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

Buna ziua,

Sunt o persoana fizica care doreste sa incheie un contract credit cu o banca pe 30 de ani.
Imi puteti spune va rog ce legi trebuie sa stiu inainte de a semna contractul ca sa nu fiu in necunostinta de cauza.
Banca este persoana juridica iar eu sunt persoana fizica si doresc sa ma informez inainte de a semna contractul cu ei.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 19:16, 2 Octombrie 2010
incercati pe site-ul BNR link-ul: [ link extern ]
O.U.G. nr.50/2010 care se refera la creditarea persoanelor fizice!
consultati un avocat inainte sa incheiati contractul de credit.oricate legi ati studia bancile stiu mai multe chichite......

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorea marjelor fixe este sau nu legala? anca_197 anca_197 buna ziua! sunt titulara a doua contracte de credit in lei si in euro la Banca Romaneasca din anul 2008.La contractul in euro dobanda se compune din marja ... (vezi toată discuția)
Societate recuperari creante/debitor - raport juridic comercial sau civil? ContSters257414 ContSters257414 intr-o postare mai veche gasim urmatoarea opinie: [i]\\"Insa...parerea mea este ca o astfel de cesiune de creanta-catre o societate de recuperari creante ... (vezi toată discuția)
Contract de credit ipotecar - semnat cu avocat sau nu? Laura01 Laura01 Buna seara! Am si eu o intrebare: pot merge la banca cu un avocat pentru semnarea unui contract de credit ipotecar? Am acest drept sau banca poate refuza acest ... (vezi toată discuția)