Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

Buna ziua,

Sunt o persoana fizica care doreste sa incheie un contract credit cu o banca pe 30 de ani.
Imi puteti spune va rog ce legi trebuie sa stiu inainte de a semna contractul ca sa nu fiu in necunostinta de cauza.
Banca este persoana juridica iar eu sunt persoana fizica si doresc sa ma informez inainte de a semna contractul cu ei.

Multumesc.
incercati pe site-ul BNR link-ul: [ link extern ]
O.U.G. nr.50/2010 care se refera la creditarea persoanelor fizice!
consultati un avocat inainte sa incheiati contractul de credit.oricate legi ati studia bancile stiu mai multe chichite......