Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cabinet medic individual oug 82,oug 58
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cabinet medic individual oug 82,oug 58

Buna seara, sant noua pe aici si rog si eu pe cine imi poate spune daca medicii de la C M I uri mai platesc cas 10,5%si somajul 0,5%, din 13 sept 2010. Multumri !
Da, platesc.
avand in vedere continutul OUG 82/2010 incepand cu data publicarii in monitorul oficial, trebuie sa declare si sa plateasca contributiile la CAS si somaj cei care obtin venituri din drepturi de autor, drepturi conexe si activitatile desfasurate in baza contractelor/conventiilor incheiate potrivit Codului Civil (art.III aliniatul 2)