avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... cabinet medic individual oug 82,oug 58
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

cabinet medic individual oug 82,oug 58

Buna seara, sant noua pe aici si rog si eu pe cine imi poate spune daca medicii de la C M I uri mai platesc cas 10,5%si somajul 0,5%, din 13 sept 2010. Multumri !
Cel mai recent răspuns: Arpen Solution , Contabil 11:51, 4 Octombrie 2010
Da, platesc.
avand in vedere continutul OUG 82/2010 incepand cu data publicarii in monitorul oficial, trebuie sa declare si sa plateasca contributiile la CAS si somaj cei care obtin venituri din drepturi de autor, drepturi conexe si activitatile desfasurate in baza contractelor/conventiilor incheiate potrivit Codului Civil (art.III aliniatul 2)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii pfa aura otelea aura otelea ce contributii trebuie sa platesc de la 1.07.2010 daca sunt PFA ce decalratii, cand si unde se depun multumesc (vezi toată discuția)
Ce platesc ????? natty1954natty1954 natty1954natty1954 buna ziua , am contract civil cu o asociatie de proprietari 2 zile/saptamana a cate 1,5 ore/zi pana in luna iunie am platit impozit pe salar de 16% , conf ... (vezi toată discuția)
Nu se mai platesc taxele de 10% si 0.5% pt pfa-uri ContSters159316 ContSters159316 stimati colegi rog o lamurire am aflat cum ca nu s-ar mai plati din septembrie taxele de 10% si 0. (vezi toată discuția)