avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se poate acorda conced.mater+crestere copil din SOMAJ ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se poate acorda conced.mater+crestere copil din SOMAJ ?

Momentan sunt in somaj pana pe 30dec.2010(30sept.2009-
30.12.2010=somaj).Anterior somajului am lucrat la alte societati si am avut continuitate.
In data de 15.10.2010 ar trebui sa intrun in cocediu de maternitate.Unde trebuie sa predau aceste concedii si nu stiu daca mi le ia cineva in calcul si daca da, la ce baza de venituri se vor calcula?
De asemnea, cand voi intra in crestere copil (dupa cele 126zile)cum trebuie sa procedez, ma refer la adev. de venit ce se depune la dosar.
Trebuie sa iau de la somaj pe ultimile 12 luni anterior sau de la societatea de unde am lucrat pana sa intru in somaj ?
La ce venituri se calculeaza, in cazul meu , acordarea indemnizatie de crestere copil.
In speranta unui raspuns, va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Insarcinata!!! concediu maternitate ContSters106545 ContSters106545 Astazi am aflat ca sunt insarcinata si as dori sa stiu cateva aspecte legate de concediul de maternitate si ingrijire copil. - Carte de munca 15 Nov. ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie crestere copil MIOGH MIOGH Buna ziua, la calculul indemnizatiei de crestere copil de pana la 2 ani se iau in calcul si veniturile din perioada de concediu pre si post natal sau ... (vezi toată discuția)
Beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului? corene corene Buna ziua, In martie anul trecut m-am angajat pe perioada determinata la o societate pana pe 1 octombrie. Inainte de a se termina contractul m-am angajat la ... (vezi toată discuția)