avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii economist??
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

economist??

Buna seara!

Spuneti-mi, va rog, cum ar fi corect sa incadrez un economist, fiindca la Cor regasesc multe , numai economist nu. Raspunde de evidenta contabila de la A la Z, a terminat o facultate de specialitate, contabiltate si informatica d e gestiune si nu doreste sa fie trecut contabil sef, ci economist.
Cel mai recent răspuns: claudiaP , utilizator 00:14, 12 Octombrie 2010
cod cor 412202
Idee ca varinata
241110 Referent de specialitate financiar-contabilitate

(Subgrupa majora 24, Grupa minora 241, Grupa de baza 2411)



Nivelul de instruire: 4 (studii superioare)

Andreea ce propui tu este"
412202 Functionar economic

(Subgrupa majora 41, Grupa minora 412, Grupa de baza 4122)



Nivelul de instruire: 2 (studii medii)
Si omul are studii superioare de specialitate
Ultima modificare: Luni, 11 Octombrie 2010
ContSters145137, utilizator
mea culpa...:)
Merci mult, dar acest angajat vrea neaparat sa-i apara pe carte ade munca economist? Cum sa fac/ Sa trec in contract economist, sau cum ma sfatuiti?

Alte discuții în legătură

Cor lulita lulita am terminat facultatea de contabilitate si informatica de gestiune ,sistem bologna fara a mai continua master ,cum pot fi incadrata conform COR,pot avea ... (vezi toată discuția)
Referent economist? ana & maria ana & maria sunt angajata la mai multe firme cu contract de munca de 4 sau 2 ore. unele firme m-au angajat economist,dar firma la care sunt angajata cu 4 ore m-a trecut ... (vezi toată discuția)
Cor economist-contabil kristinikk kristinikk Buna ziua. Am si eu o intrebare in legatura cu COR-ul. Sunt absolventa ASE, facultatea Contabilitate si Informatica de Gestiune si de curand m-am angajat pe ... (vezi toată discuția)