Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amanare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amanare

Daca procesul a fost amanat pentru lipsa fisei cayierului judiciar al inculpatei, cine trebuie sa depuna la dosar acest document
Este cazierul judiciar pe care trebuie sa+l solicit eu la politie
Instanta de judecata revine cu adresa in vederea depunerii cazierului de catre Politie.Nu aveti obligatia sa-l depuneti dvs.
instanta de judecata solicita acest lucru prin adresa; d-voastra nu trebuie sa faceti nimic in acest sens
avocat Cristina Popescu
Multumesc mult
In urma adresei emise de instanta ,rel;atiile vor fi trimise de serviciul de cazier judiciar,tot pe cale de adresa instantei de judecata.
r.gabi a scris:

In urma adresei emise de instanta ,rel;atiile vor fi trimise de serviciul de cazier judiciar,tot pe cale de adresa instantei de judecata.

Da. Instanta solicita si la instanta se trimite fisa de cazier judiciar.