Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... amanare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

amanare

Daca procesul a fost amanat pentru lipsa fisei cayierului judiciar al inculpatei, cine trebuie sa depuna la dosar acest document
Este cazierul judiciar pe care trebuie sa+l solicit eu la politie

Pentru cei care mi-au raspuns, un sincer multumesc.Daca aveti disponibilitate, va rog sa vizualizati si celelate 2 intrebari puse pe aceeasi tema , in acelasi dosar.
Mentionez ca nu am un avocat ales si incerc sa-mi fac singura cele necesare apararii, nu -mi permit un avocat avand un baietel cu unele probleme de sanatate, iar avocatul din oficiu nu face el prea mare lucru.
La termenul din 12.10 am depus la dosar toatat documentatia aferenta starii de sanatate a baietelului meu asa cum mi s-a cerut de catre instanta, si m-ar interesa sa stiu ce poate urma si la ce sentinta sa ma astept la termenul din 09.11, dupa depunerea cazierului, eu neavand alte condamnari .
Va multumesc mult
Buna seara! Nu trebuie sa-l aduceti dvs. Instanta a intocmit adresa si asteapta raspunsul de la politie. Pana nu ajunge raspunsul la dosar nu se judeca cauza. Instanta are nevoie de acest raspuns pentru a stii daca inculpatul este recidivist.
Fisa de cazier va fi trimisa instantei pe cale oficiala.