Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturile militarilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturile militarilor

se mai aplica Art. 10 din legea 80 ?
Cadrele militare in activitate decorate cu ordinul "Meritul Militar" clasele a III-a, a II-a si I beneficiaza de reducere a impozitului pe venit cu 30%, 40% si, respectiv, 50%
.
Prevederile art. 10 au fost abrogate prin Ordonanţa Guvernului nr. 73/1999, abrogată prin Ordonanţa Guvernului nr. 7/2001 şi respinsă prin Legea nr. 206/2002.