avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pers.fizica
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pers.fizica

In cazul unei vanzari de materiale reciclabile la o firma de reciclare se poate percepe impozit pe venit?
?ntreb pt ca pe chitanta eliberata apare o rubrica "impozit pers.fizice 16%conf.O.G. 7/2001"unde nu este trecut nici o valoare.Posibil sa se calculeze totalul la sfarsit de an fiscal?

Alte discuții în legătură

Completare registrul incasari si plati ionelastr ionelastr In cazul unui pfa,in registrul incasari si plati la rubrica plati pot fi trecute si platile la sanatate si pensie? Acestea se scad din venitul brut? (vezi toată discuția)
Registrul de incasari si plati iesan iesan am si eu o intrebare, cum se totalizeaza sumele din registrul de incasari si plati in fiecare luna sau la sfarsit de an? am un PF ,PRESTEZ SERVICI PT O FIRMA ... (vezi toată discuția)
Ong - organizare eveniment cu taxa de participare radudan radudan Suntem un ONG de mediu care doreste organizarea unui eveniment al carui principal scop este strangerea de fonduri pentru un alt proiect, mult mai amplu, de ... (vezi toată discuția)