Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Transfer sume intre fonduri
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Transfer sume intre fonduri

Anul trecut sa incasat fondul de reparatii fara a se specifica pe chitanta ce reprezinta, contabilul de pe vremea aceea la trecut la fondul intretineri, intrebarea este cum poate fi el trecut corect contabiliceste din fondul intretineri in fondul de rulment(reparatii), deoarece contabilul spune ca nu se poate pt ca sa incheiat anul , ideea este ca adm. merge cu un sold lunar dupa el fara ca aceei bani sa existe efectiv in casa deoarece acel fond este depus la cec.
Miltumesc frumos, ma gandeam si eu ca asta ar fi solutia sa vad acum daca reusesc sa-l conving pe domnul contabil, pt ca dumnealui spunea ca nu se mai poate face nimik ca a trecut anul, dar probabil ca ii este lene sa stea sa caute de unde a plecat greseala, oricum multumesc mult ca m-ati lamurit macar pe mine, si o rezolv eu cumva cu cenzorul.