Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit ipotecar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit ipotecar

pot obtine un credit ipotecar daca am contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere?
nu exista contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere ci contract de intretinere sau contract de vanzare cumparare.
Daca aveti un contract de intretinere prin care ati obtinut proprietatea unei casa , nu mai beneficiati de dreptul de a obtine un credit prin programul prima sau a doua casa.
- contractul de intretinere este un contract nenumit ;
- contractul de vanzare cumparare este un contract numit.
praporgescu, utilizator
multumesc pentru raspuns.doresc un imprumut pentru un credit de refinantare,iar contractul de vazare cumparare se intituleaza"contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere". se specifica suma achitata si o alta suma estimata prin care ma oblig sa am grija de parintii mei pana la decesul acestora.
@praporgescu
Exista contract de vanzare cumparare cu clauza de intretinere.
@gabrieldumit...
Intrebati ofiterul de credit de la banca respectiva daca puteti contracta un credit ipotecar in aceste conditii! Fiecare banca are o politica proprie a creditelor!