avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

As dori sa-mi spuna cineva ce se intampla in cazul unei executari silite atunci cand eu nu am garantat cu un apartament.In contractul de credit am specificat ca stau cu parintii. Are dreptul executorul jud. sa vina acasa la parinti? Ce ar putea sa-mi ia? Ce se poate intampla?
Si as mai avea o intrebare, colega mea are un apartament impreuna cu o matusa, ar putea fi executata silit chiar daca nu este apartamentul ei in intregime?
va multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriri , utilizator 08:40, 26 Octombrie 2010
daca nu aveti bunuri pe numele dvs, nu au ce executa, eventual va vor pune poprire pe salariu, daca aveti.
ce legatura are colega cu creditul dvs?
Colega mea nu are nici o legatura cu creditul meu. M-a rugat sa formulez aceasta intrebare pe site pt ea.
As mai avea o intrebare, daca sotul meu are masina pe numele lui , poate fi executat in locul meu?
Nu mi-ati spus daca executorul vine la usa!!!!
Ultima modificare: Duminică, 24 Octombrie 2010
adriri, utilizator
nu inteleg de ce ar fi colega executata silit, are si ea un credit si nu l-a platit? in acest caz poate fi executata cota ei din apartament. creditorul poate cere partajul dintre ea si matusa.
poate veni executorul la parintii dvs, daca are date ca aveti bunuri ale dvs in acea casa
Cum ar putea stabili executorul care sunt bunurile mele?:O

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita credit! alinapa alinapa Buna ziua! Am un rest de plata la o banca de 1.700 ron si nu am putut sa imi mai achit creditul. Eu sunt plecata din tara si mi-am stabilit resedinta in ... (vezi toată discuția)
Probleme banca yozdutzu yozdutzu astazi mau sunat de la o unitate non bancara ca am o rata la ei si mau sunat sa platesc suma de 430 pana la data de 21 luna aceasta daca nu o sa faca tot ... (vezi toată discuția)
Executare silita la domiciliu alexsaybest alexsaybest Buna ziua . Acum ceva timp m-am inscris reprezentant la o firma de parfumuri . Am facut o comanda in valoare de 600 ron iar produsule care mi-au sosit erau ... (vezi toată discuția)