Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

As dori sa-mi spuna cineva ce se intampla in cazul unei executari silite atunci cand eu nu am garantat cu un apartament.In contractul de credit am specificat ca stau cu parintii. Are dreptul executorul jud. sa vina acasa la parinti? Ce ar putea sa-mi ia? Ce se poate intampla?
Si as mai avea o intrebare, colega mea are un apartament impreuna cu o matusa, ar putea fi executata silit chiar daca nu este apartamentul ei in intregime?
va multumesc.
daca nu aveti bunuri pe numele dvs, nu au ce executa, eventual va vor pune poprire pe salariu, daca aveti.
ce legatura are colega cu creditul dvs?
Colega mea nu are nici o legatura cu creditul meu. M-a rugat sa formulez aceasta intrebare pe site pt ea.
As mai avea o intrebare, daca sotul meu are masina pe numele lui , poate fi executat in locul meu?
Nu mi-ati spus daca executorul vine la usa!!!!
adriri, utilizator
nu inteleg de ce ar fi colega executata silit, are si ea un credit si nu l-a platit? in acest caz poate fi executata cota ei din apartament. creditorul poate cere partajul dintre ea si matusa.
poate veni executorul la parintii dvs, daca are date ca aveti bunuri ale dvs in acea casa
Cum ar putea stabili executorul care sunt bunurile mele?:O