Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reducerea taxei Notarilor publici cu 90%
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reducerea taxei Notarilor publici cu 90%

Buna ziua,

Notarii publici propun ministrului Justitiei o noua scadere a onorariilor la unele categorii de servicii notariale cu impact direct asupra populatiei, cum ar fi vanzari, ipoteci sau mosteniri, cu pana la 90%, potrivit unui comunicat emis luni de Uniunea Nationala a Notarilor Publici din Romania.

Aceasta este o stire publicata in 27.09.2010 pe www.ziare.com
As vrea sa stiu daca intr-adevar a fost aprobata de Ministerul de Justitie aceasta propunere a Notarilor Publici ?

Va multumesc anticipat
Gulgutzu, utilizator
Da, si marmota invelea ciocolata in staniol ...... :oops: