Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... credit bancar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

credit bancar

Buna ziua,

In urma cu 2 luni am facut un imprumut la banca nu tocmai legal , ajutat de un intermediar , pentru ca altfel nu l-as fi putut obtine. De cand am obtinut imprumutul mi-am platit ratele in fiecare luna si intentionez sa le platesc in continuare.Ce mi se poate intampla in cazul in care se descopera ca imprumutul nu a fost obtinut legal.Va multumesc.
Era o tinerica in Penitenciarul Targsor care spunea o poveste ca a dvs.
Acum, nu e cazul sa va panicati, puteti sa nu patiti nimic.
Hotul neprins e negustor cinstit.
Daca-ti platesti ratele la timp,fara o intarziere mai mare de 90 de zile,n-ai de ce sa te temi.Daca esti la zi cu banii nimeni n-are treaba cu tine.
bmwcna a scris:

Buna ziua,

In urma cu 2 luni am facut un imprumut la banca nu tocmai legal , ajutat de un intermediar , pentru ca altfel nu l-as fi putut obtine. De cand am obtinut imprumutul mi-am platit ratele in fiecare luna si intentionez sa le platesc in continuare.Ce mi se poate intampla in cazul in care se descopera ca imprumutul nu a fost obtinut legal.Va multumesc.

In cel mai rau caz in cazul in care veti fi trimisa in judecata veti fi condamnata penal.Pt a nu face inchisoare va trebui sa va angajati un avocat.
Daca veti achita rate la zi intotdeauna, ceea ce eu nu cred ca veti reusi, nu se va intampla nimic.

avocat Claudiu Lascoschi
Da' de ce sa nu reuseasca? Daca are 10 lei salariu legal dar 10 000 la negru, crezi ca n-ar putea?
E absurd sa facem astfel de presupuneri...

Sansele sunt mici sa fie descoperit, nu prea cauta ei prin arhive, nici nu au cand. Aveti grija pe viitor, urciorul nu merge de multe ori la apa...
Avlil, ei la un moment dat nu mai fac fata platilor.
In cazul unei intarzieri se afla de banca si apoi aceasta sesizeaza politia.