Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

ce este cu reinoirea executarii din 6 in 6 luni? daca a fost reinoita dupa 7 dar parintii au semnat cand a fost adusa hartia? se perima...concret? multumesc mult pt raspunsurile de la prima intrebare pe aceeasi tema!:(
Executarea silita se perima de drept in termen de 6 luni de la intocmirea dosarului fara a fi efectuat vreun act de executare: poprire, validare, sechestru.

Ce sa semneze?:)))
ContSters7431, utilizator
pai a venit executorul cu o alta hartie in care era aceeasi suma ca acum 7 luni chiar daca am depus intre timp 3000 de lei! mama era acasa si a semnat ca a luat la cunostinta!!X-(#-o
N-are relevanta. In schimb, daca suma a fost platita in intervalul acestui timp, se prelungeste perioada de perimare a executarii silite de la data ultimei plati efectuate.

Atat banca cat si executorul sunt OBLIGATI sa va dea informatii cu privire la suma restanta, plati efectuate, calcul dobanzi e.t.c.

Si....aveti grija cand o fac, sa o faca sub semnatura si stampila, cu data.
ContSters7431, utilizator