Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Explicatii la noul cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Explicatii la noul cod CAEN

A vazut cineva "Explicatiile la noul cod CAEN" in limba romana?:O
Sunt cuprinse in vreo lege, adica obligatorii? Sau sunt doar de orientare si poti sa alegi daca sa tii cont de ele sau nu?
Stie cineva cat costa?:-/
Da! Se gaseste la "tarabe", :P la masutele asezate in Bucuresti pe langa instantele de judecata; costa 21,80 lei!
Se gaseste si in librarii . Eu am dat 25 lei.
D-ANA a scris:

A vazut cineva "Explicatiile la noul cod CAEN" in limba romana?:O
Sunt cuprinse in vreo lege, adica obligatorii? Sau sunt doar de orientare si poti sa alegi daca sa tii cont de ele sau nu?
Stie cineva cat costa?:-/

Si totusi la intrebarea asta cred ca nu s-a raspuns!
S-au publicat in M.of.?
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Chiar, referitor la acest subiect, intrebarile puse de D-ANA si confirmate de AVLUCI, ar trbuie scrise cu majuscula . (in conditiile unei societati normale) . Probabil ca nu ar trebui sa fie obligatorii deoarece nu stiu sa fi fost publicate intr-un document oficial . Daca are altcineva o altfel de informatie sa ne anunte si pe noi, "comerciantii de rind"
Buna ziua!
Da, chiar acum am in mana unul scos de editura Morosan.
Costa 21,80 lei
Ce anume sa fie obligatoriu?
Nu este obligatoriu sa ai un anumit cod daca nu-ti trebuie.
Daca insa il ai in actul constitutiv si ai declarat ca-l desfasori, este obligatoriu sa desfasori ceea ce cuprinde.
Cu stima,
av. Silviu Serban