avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Explicatii la noul cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Explicatii la noul cod CAEN

A vazut cineva "Explicatiile la noul cod CAEN" in limba romana?:O
Sunt cuprinse in vreo lege, adica obligatorii? Sau sunt doar de orientare si poti sa alegi daca sa tii cont de ele sau nu?
Stie cineva cat costa?:-/
Cel mai recent răspuns: ContSters20980 , utilizator 22:34, 17 Decembrie 2008
Da! Se gaseste la "tarabe", :P la masutele asezate in Bucuresti pe langa instantele de judecata; costa 21,80 lei!
Se gaseste si in librarii . Eu am dat 25 lei.
D-ANA a scris:

A vazut cineva "Explicatiile la noul cod CAEN" in limba romana?:O
Sunt cuprinse in vreo lege, adica obligatorii? Sau sunt doar de orientare si poti sa alegi daca sa tii cont de ele sau nu?
Stie cineva cat costa?:-/


Si totusi la intrebarea asta cred ca nu s-a raspuns!
S-au publicat in M.of.?
Ultima modificare: Miercuri, 2 Aprilie 2008
Lăzăruţiu Lucian, Avocat
Chiar, referitor la acest subiect, intrebarile puse de D-ANA si confirmate de AVLUCI, ar trbuie scrise cu majuscula . (in conditiile unei societati normale) . Probabil ca nu ar trebui sa fie obligatorii deoarece nu stiu sa fi fost publicate intr-un document oficial . Daca are altcineva o altfel de informatie sa ne anunte si pe noi, "comerciantii de rind"
Buna ziua!
Da, chiar acum am in mana unul scos de editura Morosan.
Costa 21,80 lei
Ce anume sa fie obligatoriu?
Nu este obligatoriu sa ai un anumit cod daca nu-ti trebuie.
Daca insa il ai in actul constitutiv si ai declarat ca-l desfasori, este obligatoriu sa desfasori ceea ce cuprinde.
Cu stima,
av. Silviu Serban

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu si codurile caen alina240 alina240 Bunaziua, O societate doreste sa isi schimbe sediul social si am inteles ca odata cu acesta modificare trebuie sa isi schimbe si codurile caen. Stie cineva ... (vezi toată discuția)
Reactualizare coduri caen ludmil_servicii ludmil_servicii In formularul de reactualizare nu exista decat reactualizare activitate principala. Pentru cele secundare cum se procedeaza? (vezi toată discuția)
Problema grupa caen srl-d okktodesign okktodesign Buna seara! Am o problema si nu stiu cum sa rezolv! Cand am infiintat SRL-D in anul 2014, doamna de la Reg.Com m-a indrumat sa aleg maxim 5 coduri caen. Eu ... (vezi toată discuția)