avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate

cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate ?aceasta(casa) este cumparata din 1998.este vorba de 13.60 din curte, fiind comuna cu alte 4 famili care sunt inca chiriasi.
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 17:49, 1 Noiembrie 2010
Daca terenul este proprietate publica nu se poate cumpara.
in primul rand ar trebui sa va interesati daca terenul face parte din domeniul public.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept de trecere curte comuna albuioana albuioana Buna ziua, Am si eu mai multe intrebari legate de o problema de servitute: Intr-o curte comuna exista 3 colocatari: 1 casa nationalizata cu 2 ... (vezi toată discuția)
Cumparare teren casa nationalizata misha1 misha1 Buna seara! In luna august s-a vehiculat ideea ca guvernul a pregătit un proiect de lege care stabileşte că proprietarii de case naţionalizate care au ... (vezi toată discuția)
Curte in indiviziune - casa nationalizata ari3l ari3l Buna ziua, Detin o casa nationalizata. Initial a fost o singura casa, dar care ulterior care este impartita intre 3 familii (eu inclusiv). Fiecare familie ... (vezi toată discuția)