Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate

cum pot cumpara un teren aferent casei nationalizate ?aceasta(casa) este cumparata din 1998.este vorba de 13.60 din curte, fiind comuna cu alte 4 famili care sunt inca chiriasi.
Daca terenul este proprietate publica nu se poate cumpara.
in primul rand ar trebui sa va interesati daca terenul face parte din domeniul public.