Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sechestru pe masina si casa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sechestru pe masina si casa

sentinta la dosar penal ,, sechestru pe casa si masina pentru 700.000.000 lei vechi si interzicerea unor drepturi

se poate face ceva in acest caz? recurs sau daca pierzi si recursul sa poti plati in rate?
Sechestrul este o masura asiguratorie...se pot plati banii in rate dar trebuie sa ajungeti la o intelegere cu partea vatamata. Oricum , pana la plata banilor sechestrul nu poate fi ridicat!B-)
Pai daca e sentinta, cu siguranta puteti formula o cale de atac. Vedeti ca aveti un termen de 10 zile, asa ca ar fi bine sa va grabiti. Evident ca in calea de atac puteti schimba situatia, dar acest lucru vi-l poate spune cu siguranta doar avocatul dvs dupa ce vede lucrarile dosarului!

Av. Claudiu Sorin Feteanu