Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Srl, 2 asociati, ambii administratori
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Srl, 2 asociati, ambii administratori

Ajutor, va rog.
In cazul unui srl cu 2 asociati, ambii administratori care vor sa fie remunerati, cum ma sfatuiti sa procedez??contract de munca, indemnizatie. Oferiti-mi cea mai buna alegere.

Multumesc frumos!
Daca era doar art. V si atat, n-as fi indraznit sa ignor principul unde legea nu distinge nici noi nu trebuie sa distingem (ca sa priceapa si altii pasareasca noastra), dar am subliniat mai sus atatea distinctii (facute de lege nu de mine) ca nu mai stiu dupa ce sa disting ori a nu disting...

Pe de alta parte art V. vine dupa IV care zice ca: Societăţile pe acţiuni înregistrate în registrul comerţului la data intrării în vigoare a prezentei ordonanţe de urgenţă sunt obligate a efectua demersurile necesare îndeplinirii obligaţiilor prevăzute la art. ......, art. 137ind 1 alin. (3)

Intr-o formulare improprie (ca sa nu dezvolt aici teorii si metode de interpretare din TGD) care dispozitie o fi "mai speciala" din ordonanta "mai speciala".?
romascanu, moderator