Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Contestatia la executarea silita se face in termen de 15 zile calendaristice sau lucratoare? Am aflat ca se depune o suma de bani de 10% din suma ,denumita cautiune,fara aceasta suma se poate contesta executarea? Va multumesc anticipat!
Mergeti la un avocat sa analizeze cazul dvs.
Trebuie sa platiti taxa de timbru si daca pierdeti procesul pierdeti si taxa.
Depinde ce anume invocati.
plata unei cautiuni se va pune in vedere de catre instanta.
Termenul este de 15 zile calendaristice.Daca termenul se implineste intr-o zi nelucrătoare, se considera ca ultima zi in care puteti face contestatia, sfarsitul primei zile lucrătoare ce urmează.
Lavinia Marian, Consilier juridic