Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

cum introduc actiunea de divort daca nu cunosc domiciliu sotului,el fiind cetatean strain fara domiciliu in Romania.Casatoria nu s-a consumat nici macar 24 ore, el plecad in tara lui,dar de atunci,de la casatorie, au trecut 5 ani si nu stiu nimic de el?:-/#-o:">.Va multumesc!
Nu prea o sa va fie asa de usor pentru ca dvs. trebuie sa probati in fata instantei ca ati depus toate diligentele necesare pentru aflarea adresei paratului.
Incercati sa solicitati sprijin ambasadei statului din care provine sotul comunicandu-le toate datele pe care le detineti.