Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit poate o firma sa plateasca simultan impozitul pe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

poate o firma sa plateasca simultan impozitul pe profit si impozitul pe venitul microintreprinderilor?

Buna seara,

Poate ca o firma sa plateasca concomitent impozit pe profit si impozit pe venitul microintreprinderilor?
Multumesc!
nu
Buna seara

Daca are restanta la plata impozitului pe micro ( prin acesta intelegem impozitul pe venit , cel abrogat la 01.01.2010) se poate .
Dar la ce situatie va referiti dvs ?