Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale srl suspendat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

srl suspendat

buna ziua,
as dori sa stiu daca un SRL are activitatea suspendata ce obligatii mai are fata de creditori?
va multumesc
Suspendarea activitatii societatii , nu stinge , nici nu suspenda obligatiile contractuale catre creditori.
Chiar daca societatea are activitatea suspendata, creditorii, in conditiile Legii nr. 85/2006 pot cere deschiderea procedurii de insolventa.