Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Vreti sa schimbam imnul Romaniei?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Vreti sa schimbam imnul Romaniei?

AM FOST CONTEMPORANI CU ....EL,NE-A FACUT COMUNISMUL MAI USOR DE SUPORTAT,NU VRETI CA UNA DIN POEZIILE LUI SA DEVINA IMN NATIONAL?
IMPOSIBIL SA NU GASIM CEVA CE NI SE POTRIVESTE,CAND ,EL AFACUT PENTRU FIECARE DIN NOI O POEZIE!
RASPUNSUL MEU ESTE...NU! E ADEVARAT CA ERA UNUL DINTRE PUTINII OAMENI CARE NE MAI INSUFLETEAU IN ACELE VREMURI SI CHIAR SI DUPA, DAR...SA NU EXAGERAM. CREZI CA EL AR VREA ASTA? SI EL IUBEA 'DESTEAPTA-TE ROMANE'!
Eu zic ca fix asta ne lipsea!B-)
Da' de ce racniti?!;)
ContSters167247, utilizator
imi plac poeziile lui, imi plac cantecele pe versurile lui, dar imi place foarte mult imnul nostru si as dori sa ramana asta
La întrebarea asta aș putea răspunde tot cu o întrebare. CE FACI CÂND NU ȘTI CE SÃ FACI?
Am schimbat de atatea ori imnul ROMANIEI din '50 de cand m-am nascut incat traiesc cu senzatia ca o sa ne pierdem identitatea ca nati daca nu cumva ne-am si pierdut-o.