Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare Ordin -emis de prefectura pentru atribuire ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare Ordin -emis de prefectura pentru atribuire in proprietate teren

Ce pot face, daca, ordinul s-a emis gresit, in sensul ca, s-a facut o eroare de amplasament (s-a gresit un vecin) . Mentionez ca proprietarul este decedat.S-a dezbatut succesiunea, si sunt trei mostenitori.Cum sa fac?
Faceti cerere catre prefect in sensul modificarii Ordinului respectiv, atasand acte doveditoare.
Deci, Ordinul se poate corecta, fara actiune in instanta? Se corecteaza de catre Prefectura?
Da, se corecteaza de catre emitent, cu conditia sa nu fi produs efecte juridice (sa nu se fi facut cadastru, intabulare, etc).