Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract colaborare intre firme
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract colaborare intre firme

Buna ziua,

As avea si eu nevoie de putin ajutor din partea persoanelor cu experienta. Trebuie sa fac un contract intre fima noastra si o alta firma. Acea firma va vinde produsele la pretul de catalog, insa va primi 10% discount de la noi. Cred ca ideea ar fi ca pentru orice client noi trebuie sa le vindem marfa lor la un pret si ei o dau mai departe la pretul de catalog.
Acum nu prea stiu la ce tip de contract s-ar incadra... nu am gasit nimic pe net care sa ma ajute, iar patronii nu vor sa apeleze la un avocat.

Am mare nevoie de un exemplu de contract, o idee, nici nu stiu exact ce sa caut.
Multumesc anticipat
modelele de contracte gasite pe internet sunt cu titlu orientativ. ideal ar fi sa va angajati un avocat