Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... propietate privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

propietate privata

contract de vanzare cumparare intre o societate comerciala (asociat unic tatal) vind catre fiu un imobil(anul 1996).mama decedata in 2007 ! fratele al doilea copil poate sa atace acest contract de vanzare cumparare pe durata vietii tatalui?sau dupa moartea lui?mentionez ca societatea comerciala a vandut primului fiu(asociat unic tatal)!!!
Cei de care ati vorbit sunt terti si ca atare nu pot ataca contractul decit daca invoca o nulitate absoluta a acestuia sau o fraudare a intereselor lor, situatie greu de dovedit mai ales dupa decesul vinzatorului.