Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... afacere
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

afacere

pentru inceput vreau sa specific faptul ca imi doresc sa deschid o afacere , daca se poate numi asa, vreau sa deschid un salon de cosmetica , manichiura , coafiura si as vrea sa stiu ce posibilitati as avea sa primesc fonduri in vederea deschiderii , ce pasi trebuie sa intreprind si ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a le primi multumesc
depinde. daca sunteti constituit deja intr-o forma juridica sau nu , daca intentionati sa dezvoltati afacerea in mediu rural sau urban , sunt mai multe considerente.
am un srl momentan suspendat. asi incerca in mediul urban.
Buna Ziua, daca nu postez unde trebuie imi cer scuze dar acest subiect mi sa parut cel mai potrivit.Daca vreau sa incep o afacere cum pot obtine fonduri pentru asa ceva,ce criterii trebuie sa indeplinesc, mentionez ca vreau sa-mi fac o pescarie in mediu rural.Eu inca nu am deschis o firma sau ceva de genu si in momentul de fata am doar terenul necesar.