avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ce pot sa fac daca nu am bani pentru plata integrala a ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ce pot sa fac daca nu am bani pentru plata integrala a salarilor

modalitati contabile
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 22:55, 19 Noiembrie 2010
Buna seara

Depinde ce doriti sa faceti :
- sa le platiti totusi; in acest caz apelati la un credit ( fie de la asociat ,fie de la o institutie de credit )
- sa nu le platiti, si atunci suma ramasa neplatita se va transfera din contul de salarii in contul de salarii neridicate
Ultima modificare: Vineri, 19 Noiembrie 2010
Magda Staicu, Consultant fiscal

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu neridicat florentyna florentyna Am si eu o intrebare Asociatul, care este si angajat al firmei nu si-a luat cateva luni salariile. Am trecut aceste sume in salrii neridicate 426. Exista ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu salariul neridicat in cazul unui angajat al- imm? costindinca costindinca Ce se intampla cu salariul neridicat in cazul unui angajat al- IMMului la care este si asociat (actionar 60%)?Se poate transforma in venit pentru societate ? ... (vezi toată discuția)
Contract creditare blu_angel blu_angel buna seara conform contract creditare, administratorul de comun acord cu banca isi transfera sumele respective intr-un cont personal. cum inregistrez in ... (vezi toată discuția)