Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contracte intre Persoane juridice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contracte intre Persoane juridice

Spuneti-mi va rog daca stiti, la incheierea unui contract intre 2 P.J. e drept ca fiecare parte primeste cate un exemplar semnat si stampilat de ambele parti. CUM SE POATE DOVEDI IN INSTANTA CARE ESTE CONTRACTUL REAL IN CAZUL IN CARE UNA DINTRE PARTI SCHIMBA CONTINUTUL CONTRACTULUI, AVAND IN VEDERE FAPTUL CA DOAR ULTIMA PAGINA CONTINE STAMPILA SI SEMNATURA CELOR 2 CONTRACTANTI ??? SAU CARE ESTE MODALITATEA CORECTA DE A FI INCHEIATE CONTRACTELE PENTRU A NU FI MODIFICATE DE PARTI ???
Semnati contractul pe fiecare pagina.
si aplicati stampila intre pagini
Sau apelati la un avocat sa certifice documentul.
uitati eu folosesc fara probleme stampilatul si semnatul pe fiecare pagina, numerotarea aferenta x/y si nu au fost probleme. daca sunt contracte f. importante sau daca aveti dubii cu privire la intentia celeilalte parti puteti merge cum s-a spus si mai sus la avocat pentru certificare.
toate contractele trebuiesc semnate si stampilate pe fiecare pagina in parte pentru a evita orice neplaceri