Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Antecontract
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Antecontract

Conform ultimelor actualizari ale Codului Fiscal, in ce conditii o firma isi poate deduce TVA-ul la achizitionarea unui teren in baza unui antecontract de vanzare cumparare? (Contractul trebuie autentificat la notar?)
Va multumesc
tva se poate deduce numai in cazul in care exista o factura fiscala.