Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Am urmatoarea problema:astazi am fost instiintata telefonic de un executor judecatoresc ca am de plata o suma de bani cu titlu cheltuieli de judecata (2700 lei).Am intrebat de cuantumul cheltuielilor de executare si mi-a comunicat ca inca nu a emis somatia de plata.Cererea din partea creditorului s-a facut cu executare imobiliara.
Intrebarea este daca astazi ma duc si depun cu mandat postal cheltuielile de judecata datorate creditorului mai sunt obligata sa achit si cheltuielile de executare?
Buna ziua,

Daca s-a inceput procedura de executare silita (are numar de dosar de executare la BEJ) aveti obligatia de a achita cheltuielile de executare indiferet de ce sau cate acte de executare s-au efectuat.

Succes,
ContSters160568, utilizator