Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia anticipata in 2011
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia anticipata in 2011

Buna ziua.Sunt nascuta in 07.09.1956 ,am 35 de ani de munca in conditii normale de munca si as dori sa stiu daca ma pot pensiona anticipat in luna octombrie 2011. Va multumesc anticipat
Nu se poate da un asemenea raspuns.Poate anticipat partial(cea mai apropiata forma de pensionare si nici aici nu fiti sigura pe octombrie 2011) si nu anticipat.Deaceea,ar fi bine sa reveniti dupa publicarea in M.OF. a noii legi,mai este timp pana in octombrie 2011.O zi buna.
La anul o sa puteti beneficia de pensie anticipata partiala. Cand, exact, depinde de prevederile viitoarei legi a pensiilor, care este la Parlament. Reveniti cu intrebarea dupa ce va fi publicata viitoarea lege a pensiilor in Monitorul Oficial, in continuarea acestui topic.