Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă de cind intra codurile noi in vigoare?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

de cind intra codurile noi in vigoare?

din 26 noi. 2010
cazacuioana a scris:

din 26 noi. 2010

Unde este prevazuta aceasta data?
cazacuioana a scris:
din 26 noi. 2010

Ce se intampla cu procesele care au cale de atac, dupa ce lege se inainteaza si se judeca recursurile/apelurile?
Noile coduri intra in vigoare pe 01.10.2011!
cazacuioana a scris:

din 26 noi. 2010

Se confunda intrarea partiala in vigoare a legii privind accelerarea proceselor cu intrarea in vigoare a codurilor.