Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale model antecontract inchiriere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

model antecontract inchiriere

unde pot gasii un model antecontract inchiriere???
De ce e nevoie de antecontract?... Faci direct contract de inchiriere si prevezi data la care chiriasul intra in folosinta bunului inchiriat si de la care va incepe sa plateasca chiria.
[ link extern ]
Lorena Chirila, Avocat
nu am auzit pana acum de antecontract de inchiriere.
Presupun ca e ca orice antecontract care in loc de inchiriere apare p promisiune de inchiriere.
Am un spatiu care doresc sa-l inchiriez, am gasit pe cineva interesat dar nu are toata suma. Am cazut deacord cu el sa-mi dea un avans si in termen de ... sa vina si cu restul banilor. Este nevoie de antecontract sau este bun si contractul in care sa se specifice data in care trebuie sa-mi achite restul de bani
Urmeaza sfatul dat de lory10. Nu are sens un antecontract. Fa direct contract de inchiriere!

lory10 a scris:

De ce e nevoie de antecontract?... Faci direct contract de inchiriere si prevezi data la care chiriasul intra in folosinta bunului inchiriat si de la care va incepe sa plateasca chiria.
[ link extern ]

iN CAZUL IN CARE TE MAI AJUTA, POTI SA ACCESEZI URMAT. SITE:
[ link extern ]