Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratii on line
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratii on line

Buna ziua, in fiecare luna se trimit on line declaratiile, care este termenul de depune pe suport hartie a acestor declaratii? o alta nelamurire este , o firma cu activitate de producere si comercializare a produselor de patiserie are biroul, prelucrarea datelor si evidenta contabila intr-o alta locatie unde se tine pe calculator si registrul de casa,in programul de contabilitate, la cofetarie nu exista nici un document(din neglijenta vanzatoarelor se pierd acte) , pentru a-l prezenta in caz de control, cum sa procedez cu registrul de casa?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Buna ziua. Si eu am inceput pentru firma mea sa depun declaratiile online incepand cu luna Octombrie. Din cate am intrebat, nu se duc si la finante pe suport hartie ci doar se depun online.
Ar trebui sa tineti registrul de casa la cofetarie, nir-ul pentru intrarea de marfa si fise magazie pentru produse si consumabile.