avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 7 dosare penale,judecat i n stare de libertate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

7 dosare penale,judecat i n stare de libertate

o persoana,este cercetata penal,in sapte dosare penale,pentru 14 infractiuni,enumar cateva:

conducere fara permis
numere expirate
vatamare corporala grava din culpa

contrabanda cu tigari,
constituire de grup infractional
ultraj

in urma perchezitiei la domicliu,s-a decoperit o cantitate de 31 de baxuri de tigari.

lovire si alte violente


transport ilegal de persoane,si lista continua.

acum,defapt astazi,ma urmarit cu ``gasca lui magica``pana in cartierul in care locuiesc.eu am vazut ca sunt urmarit,si am cerut interventia trupelor speciale,colegilor mei.

acestia i-au prins il flagrant in timp ce ``ma bateau``.am fost la legist.

ce ma sfatuiti sa fac,pentru ca ideea e ca cineva ia spus ca eu sunt,cine sunt,altfel nu avea cum sa afle.in plus,de cate ori organizam un flagrant,sa il prindem cu mata-n ssac,era anuntat si pleca din localitate.

sa sesizez parchetul general?minsterul de interne?

si o a doua intrebare:de ce nu este judecat in stare de arest?
Daca sunt dosare separate la un moment dat se va face contopirea pedepselor si va ajunge la inchisoare.
Daca se va face incadrarea pe ultraj ar putea sa fie arestat preventiv.Ma refer la ultimele agresiuni impotriva dvs.
am uitat sa mentionez ca in momentul de fata executa o pedeapsa cu suspendare pentru contrabanda cu tigari.

este retinut in momentul de fata,pentru fapta savarsita astazi.

totusi,pentru a afla cine e cartita si cine il ajuta cu informatii,as putea sesiza parcehtul general?

multumesc.
Da,ar fi indicat sa sesizati Parchetul General.
Daca nu este sprijinit politic va fi depasit de imprejurari.
din informatiile pe care le am,este sustinut de politie.sper sa reusesc s afac curatenie in mizeria asta din politie.am vorbit cu cei d ela frontiera,si ma sustin,la fel si jandarmii.politia de aici e foarte corupta,nici nu mai pot face diferenta intre politie si infractori,decat prin imbracamintea lor.

multumesc mult pentru sfaturi,va felicit pentru activitatea pe forum,din care am observat,ca sunteti un avocat in adevartul sens al cuvantului.
Daca se va implica Parchetul General parerea mea este ca se va face...curatenie...

Alte discuții în legătură

Sub acoperire abcana abcana Buna ziua.Eu vand tigari in centru,si nu sunt singurulCu politia ne impcam bine,dar de ceva timp,tot vad o persoana,are statie,pistolsi ne tot fileaza prin tot ... (vezi toată discuția)
Dosar penal contrabanda abcana abcana eu si cu familia mea,vindem tigari de la ucrainieni.ieri am fost prinsi in flagrant de catre jandarmi si politie.ne-au dus la sectie,ne-au facut dosare ... (vezi toată discuția)
Stat politienesc? menumoruth menumoruth Ce vad aici efectiv nu imi vine sa cred . Au ajuns sa asculte telefoanele pentru a proba si furturile. :O Maine poimaine am sa vad si un ultraj probat prin ... (vezi toată discuția)