Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatie pe teritoriul UE cu dovada de circulatie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatie pe teritoriul UE cu dovada de circulatie

Am urmarit o discutie pe acest forum despre acest subiect, Care pana la urma a ajuns sa nu aiba o finalitate, si din pacate nu am putut posta acolo o parere. Daca cumva am deschis degeaba acest trend va rog sa il stergeti.
eu vreau sa spun doar atat: am intrebat doi politisti de la ghiseul unde se prelungeste valabilitatea divezii de circulatie: amandoi au spus acelasi lucru: se poate circula in UE cu dovada de circulatie. Insa pun intrebarea: chiar stiu ce vorbesc? mai ales ca dovada nu are absolut nimic scris in limba engleza.
Raspunsul este negativ,nu se poate circula decat cu permisul de conducere,care este singurul document agreat.