Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... furnizor telefonie mobila- litigiu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

furnizor telefonie mobila- litigiu

am un contract cu vodafone pana in 8 iunie 2011 si nu am platit ultimele 2 luni,pot sa reziliez contractul fara taxa de reziliere dupa ce platesc aceasta datorie? daca da si nu vrea operatorul ce pot face?
Respectati contractul , chiar daca doriti sa reziliati contractul veti plati taxa de reziliere
Contractul se reziliaza automat prin neplata a 2 rate consecutive , din cate stiu eu .
Cititi bine contractul pentru a vedea ce se intampla in cazul in care reziliati unilateral contractul .
Sunteti obligat sa va respectati angajamentele asumate prin contract. Adica derularea lui pana la data 08.06.2011 si plata abonamentului pana atunci.

Doar in cazul in care comerciantul nu isi indeplineste obligatiile contractuale sau modifica clauzele contractuale aveti dreptul sa reziliati cu incetarea imediata si fara plata vreunei taxe.