avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... test poligraf
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

test poligraf

Este admis de instanta testul poligraf intr-un caz de hartuire sexuala?
De ce, l-ai picat?:)
Nu, testul poligraf conform cpp, nu este mijloc de proba in procesul penal.
Nu l-am facut. Multumesc pentru raspuns!
IN SFIRSIT, AUD SI EU PE CINEVA CARE SPUNE CA TESTUL POLIOGRAF NU E PROBA IN PROCESUL PENAL!!! FELICITARI!
SE VEDE TREABA CA UNII MAI STIU SI CITE CEVA DREPT ...
CIUDAT E CA IN MULTE PROCESE ACEST TEST E ACCEPTAT DE INSTANTE ...
CE SA MAI ZIC ... JUSTITIA ROMANEASCA...
După părerea mea acest test poligraf este indicat a se folosi pentru a se ajunge pe o cale oarecum ocolita la probe sau imprejurari relevante , dar el nu este acceptat in justitie.
Nu este acceptat dar este practicat cu regularitate, toti aveti dreptate. Asa este practica.
Consider similara situatia fotografiilor judiciare. Conf c.p.c. imaginile video nu constituie probe decat cu autorizarea prealabila.............. . Fotografiile sunt imagini video. Dosarele de cercetare, urmarire penala sunt pline de astfel de foto, desi nimeni nu autorizeaza efectuarea lor. Astfel strict pe lege acestea nu pot fi probe, dar sunt hi, hi ! !

Alte discuții în legătură

Cum sa imi recuperez permisul inapoi acest fiindu`mi ridicat in mod abuziv ggabriell ggabriell Buna seara ma numesc Gabriel si am si eu o mare problema..sper sa nu va plictisesc.. asadar sa incepem.. In data de 03.11.2008 am venit din oras insotit de ... (vezi toată discuția)
Detector m_mircea m_mircea In ce conditii poti fi obligat de catre politie sa dai testul poligrafic,adica este nevoie sa fi acuzat de ceva?Se poate datorita emotiilor sa raspunzi de asa ... (vezi toată discuția)
Acuzat de falsificare de banii errnest errnest un prieten de al meu este acuzat cu falsificare de bani,ceea ce este impotriva lui este ca are deja un dosar penal pentru furt dintr-un centru comercial,si ... (vezi toată discuția)