Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperare despagubiri legea 1/2009
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperare despagubiri legea 1/2009

daca am pierdut imobilul prin proces de revendicare - comparare de titluri si daca contractul meu de vanzare-cumparare(incheiat in baza legii 112) nu este anulat in hotarare dar a fost preferat al revendicatorului, drept pt care am pierdut si am fost evacuat din casa. pot eu in aceste conditii sa cer despagubiri ministerului finantelor cf legii 1/2009????????
Nu cred ca puteti lua vreo suma mare pentru ca ati cumparat mai pe nimic adica pe o suma modica
Spor la covstructia propriei dv locuinte,
Puteti cere despagubiri si o expertiza pentru a stabili pretul corect in acest moment. Familia mea are un proces castigat la prima instanta intr-o situatie similara.
Va rog daca se poate sa ma ajutati cu mai multe detalii despre decizia prin care ati obtinut despagubiri la val de piata a imob.
Va multumesc