Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... obiectiuni la intampinarea formulata de parat. la ce ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

obiectiuni la intampinarea formulata de parat. la ce folosesc concluziile scrise si cand se depun?

cum pot sa aduc la cunostinta instantei ca am obiectiuni la intampinare si sa-i prezint cuprinsul acestora.? in cazul in care formulez obiectiuni la intampinare se mai justifica depunerea de concluzii scrise?multumesc
pentru
a aduce la cunostinta instantei ca aveti obiectiuni la intampinare
redactati un raspuns la intampinare; concluziile scrise se deun dupa ce v-a fost dat cuvantul in fond; daca nu probti ceea ce cereti cererea dvs poate fi respinsa, nu ajunge numai sa afirmati;
Angajati avocat!
puteti depune un raspuns la intampinarea paratului.
concluziile scrise se depun la sfarsit, si da este indicat sa le formulati si sa le depuneti.
care ar fi utilitatea juridica sa formulati un raspuns la intampinarea reclamantului? daca a depus si cerere reconventionala atunci e util.