Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... completare carnet munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

completare carnet munca

va rog sa-mi spuneti cum trebuie completat in carnetele de munca la coloanele 5 si 6, incepand cu 01.01.2011 si daca se mai completeaza la final cu numele directorului unitatii+semnatura, precum si formula ,,verificat valabilitatea inregistrarilor facute in cadrul unitatii". In lege nu precizeaza acest lucru.
Va multumesc anticipat!
In urma unor instructiuni de lucru emise de catre Inspectia Muncii in carnetele de munca se va mentiona :
coloana 3 : se abroga prevederile Decretului nr.92/1976 privind carnetul de munca

coloana 7 : Art.298 alin.3 din Legea nr.53/2003 - Codul Muncii cu modificarile si completarile ulterioare.